Podklášterní pivovar Třebíč - orosený kríglVaříme pro Vás poctivé přírodní nepasterované a nefiltrované pivo klasickým způsobem z těch nejlepších surovin.

Při vaření nepoužíváme žádné náhražky surovin, dodržujeme klasickou „řemeslnou“ výrobní cestu jako naši předci a žádnou její část nijak nezkracujeme.

Chceme pro Vás vařit poctivé a dobré pivo, jde nám o jeho chuť a kvalitu, ne o jeho kvantitu!

Nabízíme Vám klasické „české“ ležáky plzeňského typu, na které je náš pivař zvyklý. Ležáky tvoří trvalý základ sortimentu.

Naši nabídku ale také obohacujeme o celou řadu speciálů, které velké průmyslové pivovary na našem trhu nenabízejí, včetně svrchně kvašených piv. Ty jsou běžné hlavně v „anglosaském“ světě. Nabídku speciálů postupně v průběhu roku obměňujeme.

Za poměrně krátkou dobu vaření piva v Podklášterním pivovaru získala naše piva řadu ocenění na menších setkáních i na renomovaných celostátních soutěžích. V roce 2014 jsme získali Jarní cenu českých sládků a tři medailová ocenění - dvě zlatá, 1 bronzové umístění.

Kde si můžete naše pivo ochutnat či koupit?

Samozřejmě v naší pivovarské restauraci, kde si můžete ochutnat čepované pivo na místě anebo si jej zakoupit v pet lahvích či výčepních soudcích (5, 10, 30 resp. 50l).

Naše pivo také dodáváme pivotékám, které je pravidelně nabízejí svým zákazníkům. Máme partnery, kteří se zabývají distribucí našeho piva. Využíváme i možnosti k exportu piva, pravidelně na Slovensko, zakázkově do Polska, Itálie… Aktualizovaný soupis pivoték, restaurací a distributorů naleznete na stránce VÝČEPNY.

Jsme velice potěšeni, že si naše pivo nachází pravidelné odběratele i mimo naši restauraci. Odběratelům nabízíme kvalitní pivo, dobrou cenu a rychlé dodání.

Přehled našich piv a jejich základní charakteristika:

 


Stálý sortiment vařený celoročně a vždy na čepu

Tato piva u nás najdete trvale po celý rok.

 

11° SVĚTLÝ LEŽÁK “URBAN”

11° Světlý ležák Urban

11° SVĚTLÝ LEŽÁK “URBAN”

Nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený světlý ležák plzeňského typu. Klasické české pivo se světle zlatavou barvou, vyváženou chmelovou chutí a hořkostí a se stupňovitostí cca 11°. Vaří se tradiční rmutovací metodou ve varně, kvašení v otevřené spilce a zrání v ležáckém sklepě.

Obsah alkoholu cca 4,5% obj.

Ideální na uhašení žízně, ke všem jídlům i pro vychutnání klasické chutě při posezení s přáteli i po sportu!

 

 

 

 

12° SVĚTLÝ LEŽÁK “URBAN”

12° Světlý ležák Urban

12° SVĚTLÝ LEŽÁK “URBAN”

Nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený světlý ležák plzeňského typu. Klasické české pivo se světle zlatavou barvou, vyváženou chmelovou chutí a hořkostí a se stupňovitostí cca 12°. Vaří se tradiční rmutovací metodou ve varně, kvašení v otevřené spilce a zrání v ležáckém sklepě.

Obsah alkoholu cca 5% obj.

Ideální ke všem jídlům, česká klasika pro vychutnání plné chutě při posezení s přáteli!

 

 

 

 

13° POLOTMAVÝ LEŽÁK “URBAN”

13° Polotmavý speciál Urban

13° POLOTMAVÝ LEŽÁK “URBAN”

Nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený polotmavý speciál plzeňského typu. Klasické české polotmavé pivo jantarové až mírně karamelové barvy a chuti se stupňovitostí 13°. Vaří se rovněž tradiční rmutovací metodou ve varně, kvašení v otevřené spilce a zrání v ležáckém sklepě.

Jako výchozí surovina se používá mix světlých plzeňských sladů a sladů karamelových pro dosažení vyvážené chutě.

Obsah alkoholu cca 5,3% obj.

Ideální volba pro ty, kteří mají radši sladší pivo, ke všem jídlům i pro vychutnání typické chutě polotmavého silnějšího piva při posezení!

 

 

 


Často vařené "speciály"

Tato piva máme ve stálé varní receptuře, ale v průběhu roku je střídáme, najdete u nás pravděpodobně vždy jeden typ, dle období.

 

 

12° PŠENIČNÝ SPECIÁL “KAPLAN”

12° Pšeničné pivo Kaplan

12° PŠENIČNÝ SPECIÁL “KAPLAN”

Nefiltrované, nepasterizované, svrchně kvašené pivo typu “WEIZENBIER”. Pšeničná piva jsou oblíbená zejména v Německu a Rakousku, ale mají i u nás dlouhou tradici a našly si řadu příznivců. Osvěžující pivo světlé až slámové barvy s jemnou vůní banánů, s bohatou pěnou a s typickou chlebovou příchutí s nádechem obilí. Jako výchozí surovina se používá mix ječných a pšeničných sladů a kvašení v otevřené spilce probíhá přidáním kvasnic s vrchním kvašením.

Stupňovitost cca 12°, obsah alkoholu cca 5% obj.

Dobrá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat něco jiného, řada lidí si jej oblíbí natrvalo. Lze podávat samotné, nebo doplnit plátkem citronu.

 

 

 

16° STOUT “CORNEL”

16° Stout Cornel

16° STOUT “CORNEL”

Nefiltrovaný, nepasterizovaný, svrchně kvašený speciál anglo-saského typu “STOUT”. Velmi silné chuťově vyzrálé pivo tmavé barvy a vyšší hustoty. Pražené a karamelizované slady použité při vaření dodávají pivu silnou kávovou příchuť a jedinečnou sladší chuť.

Stupňovitost až cca 16°, obsah alkoholu cca 6% obj.

Ochutnejte silné a tmavé pivo PORTER, jenom si dávejte pozor na jeho množství a sílu, která Vás může rychle překvapit.

 

 

 

 

12° RED ALE “CORNEL”

12° Red Ale Cornel

12° RED ALE “CORNEL”

Nefiltrované, nepasterizované, svrchně kvašené pivo britského typu “ALE”. Pivo střední tmavosti načervenalé barvy, chuťově vyzrálé. Při vaření se používá různý poměr sladů a kvasnice s vrchním kvašením, typické pro tento typ. Pivo má typickou chuť britských “ejlů” a přinášíme Vám ji bez nutnosti navštívit anglické “PUB-y”.

Stupňovitost až cca 12°, obsah alkoholu cca 5% obj.

Ochutnejte středně silné pivo, které pijí zejména britové a američané ve svých PUB-ech.

 

 

 

 

14° IPA (India Pale Ale) “CORNEL”

14° IPA (India Pale Ale) Cornel

14° IPA (India Pale Ale) “CORNEL”

Nefiltrované, nepasterizované, svrchně kvašené pivo anglického typu IPA - India Pale Ale. Silné pivo světlé barvy, s vyšší hořkostí, kde byly použity originální zahraniční chmely. Tento typ piva byl původně určen pro námořníky, plující ze spojeného království do koloniální Indie, bylo vyrobeno silné a s vyšším podílem chmelení z důvodu lepší trvanlivosti na lodích.

Stupňovitost až cca 14°, obsah alkoholu cca 5,8% obj.

Zkuste tuto zajímavost a nebudete litovat!

 

 

 

 

12° SINGLE MALT ALE “CORNEL”

12° Single Malt Ale Cornel

12° SINGLE MALT ALE “CORNEL”

Nefiltrované, nepasterizované, svrchně kvašené pivo britského typu “ALE”. Pivo světlé barvy, chuťově vyzrálé. Při vaření se používá pouze jeden druh sladu (pale ale) a kvasnice s vrchním kvašením, typické pro tento typ. Pivo má typickou chuť britských “ejlů”, vynikne zejména chuť zahraničních chmelů.

Stupňovitost až cca 12°, obsah alkoholu cca 5% obj.

Ochutnejte středně silné pivo, vařené výhradně ze sladu „pale ale“.

 

 

 

 

13° NAKUŘOVANÝ SPECIÁL “URBAN”

13° Nakuřovaný speciál Urban

13° NAKUŘOVANÝ SPECIÁL “URBAN”

Nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený speciál oblíbený zejména v bavorských zemích. Pivo polotmavé až tmavé barvy, s výraznou uzenou chutí a vůní po použitém nakuřovaném sladu. Vaří se rovněž tradiční rmutovací metodou ve varně, kvašení v otevřené spilce a zrání v ležáckém sklepě.

Stupňovitost cca 13°, obsah alkoholu cca 5,3% obj.

Dobrá volba pro ty, kteří chtějí ochutnat něco jiného, typická chuť a vůně po nakouřeném sladu je ideální k uzenářským specialitám.

 

 

 

 

10° SVĚTLÉ PIVO “URBAN”

10° Světlé pivo Urban

10° SVĚTLÉ PIVO “URBAN”

Nefiltrované, nepasterizované, spodně kvašené světlé výčepní pivo plzeňského typu. Klasické české pivo se zlatavou barvou, vyváženou chmelovou chutí a hořkostí a se stupňovitostí cca 10°. Vaří se tradiční rmutovací metodou ve varně, kvašení v otevřené spilce a zrání v ležáckém sklepě.

Stupňovitost cca 10°, Obsah alkoholu cca 4,1% obj.

Ideální na uhašení žízně, ke všem jídlům i pro vychutnání klasické chutě při posezení s přáteli i po sportu!

Kontaktní informace

Centrum Lihovar – Restaurace

Nad Zámkem 7
674 01, Třebíč

Tel. 725 603 132
Email: sladek@pivovar-trebic.cz

Otevírací doba
Po11:00 - 22:00
Út11:00 - 22:00
St11:00 - 22:00
Čt11:00 - 22:00
11:00 - 24:00
So11:00 - 24:00
Ne11:00 - 21:00

Nejhledanější

Pivovar On-line

On-line kamry – Prohlídky

Online kamera Pivovar
Online kamera Muzeum
EU evropský fond